WhatsApp’a mesaj sınırı geldi

Ana Sayfa » Teknoloji » Akıllı Telefonlar » WhatsApp’a mesaj sınırı geldi

WhatsApp’a mesaj sınır geldi

Amerikan anlık mesajlaşma ve görüntülü konuşma platformlarından olan WhatsApp, kullanıcılar için mesaj iletim sınırını derinleştirdi. Bazı olumsuz görüntülerin, gerçeği yansıtmayan haberlerin ve uygunsuz içeriklerin paylaşılmasından dolayı WhatsApp kullanıcı bazında mesaj iletim sınırını 5’ indirdi. Bu güncelleme ile kullanıcılar bir mesajı en fazla 5 farklı iletim noktasına ulaştırabilecekler.

whatsapp

Daha öncede mesaj iletim sınırlamasında değişikliğe gidilmişti

Bilindiği gibi WhatsApp geçen Temmuz ayında mesaj iletim sınırını 256 adetten 20 adete düşürmüştü. Demek oluyor ki bu sınırda kullanıcılar için olumsuz etkiler göstermekteydi. WhatssApp tarafından tekrar bir sınır konularak mesaj iletim sınırı 5 adete düşürüldü.

Neden mesaj sınırlamasına gidildi

WhatsApp’ın mesaj sınırlamasına gitmesinin asıl sebeplerinden bir tanesi, gerçeği yansıtmayan, olumsuz içerikler diyebiliriz. Bu tarz içeriklerin anlık olarak çok sayıda kişiyle paylaşılıyor olması, gerçeği yansıtmayan haberlerin yayılma hızını arttırdığından dolayı, piyasada dolaşan haberlerin nitelikleri tartışılır olmuştu.

Ekleyen :İsmail ŞentürkTüm Yazıları İçin Tıklayınız

WhatsApp’a mesaj sınırı geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Huawei Apple rekabeti kızışıyor Playstation 5 Ne Zaman çıkacak? MSI GeForce RTX 2080 Ti Ligthning Z 2019 Motorlu Taşıt Vergileri ne kadar oldu? İşte yeni vergi oranları Xiaomi Türkiye’de neyi veyahut neleri hedefliyor OPPO RX17 Neo İnceleme ve Genel Bakış

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Büyük Blog - Tüm Hakları Saklıdır