Tarım ve Hayvancılıkta Teknolojik Güvenlik Sistemi

Ana Sayfa » Haberler » Tarım ve Hayvancılıkta Teknolojik Güvenlik Sistemi

Tarım ve Hayvancılıkta Teknolojik Güvenlik Sistemi

Ankara’da faaliyetlerini sürdüren bir araştırma ve geliştirme şirketi olan SKY-NFS isimli firma tarafından geliştirilen kamera ve izleme sistemleri büyük ilgi görüyor. Teknolojik gelişmelere ayak uydurmanın gerekli olduğunu dile getiren şirket yetkilisi Cemal Özkaracan, tarım ve hayvancılık ile ilgilenen ve güvenlik kamerası çözümlerine ihtiyaç duyan herkesi davet ediyor. Bu teknolojinin ana kaynağının güneş ışığı olması da onu cazip hale getiren noktalardan bir tanesidir. Ayrıca herhangi bir kablolu bağlantı kullanmıyor olması, bu sistemin istenilen her yere çok basit bir şekilde kurulmasına izin veriyor. Solar IP kamera sistemleri olarak adlandırılan bu sistem ile kablosuz bir şekilde tarlaların ve hayvan barınaklarının izlenmesi sağlanabilecek.

solaripkamera

Solar IP kamera sistemi nasıl çalışıyor?

Bu sistem güneş ışığından aldığı enerjiyi, teknolojik lityum piller içerisine depoluyor. Daha sonra IP kamera tarafından bu enerji ihtiyaç dahilinde kullanılıyor. Sistemin içerisine entegre olan 3G ve 4G teknolojileri destekleyen mobil data hatları ile IP kameranın ürettiği veriler, mobil izleme cihazına veya her hangi bir PC’ye aktarılıyor. Dünya’nın neresinde olursanız olun bu IP kameranın oluşturduğu görüntüyü izleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Sistemin ana çalışma prensibi bu kadar basit ve akıcıdır. Ayrıca sistem istenildiğinde çok kolaylıkla, her hangi bir teknik servise gerek duyulmadan taşınabilmektedir.

Solar IP kamera sisteminin özellikleri nelerdir?

Solar IP kamera sisteminin en belirgin özelliği HD kalitede görüntü oluşturması ve bu görüntüleri anlık olarak izleme cihazlarına iletebilir olmasıdır. Ayrıca sisteme gece görüş özelliği ve harekete duyarlı kayıt mekanizmasında eklenebiliyor olması gerçekten güzel ve tarım ile uğraşanları sevindirecek bir uygulama gibi gözükmektedir.

Ekleyen :İsmail ŞentürkTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Tarım ve Hayvancılıkta Teknolojik Güvenlik Sistemi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Xiaomi Türkiye’de neyi veyahut neleri hedefliyor Apple satışları düşüyor Fransa’nın Başkenti Paris’te Patlama Meydana Geldi Hybrid otomobiller hakkında doğru bilinen yanlışlar Google Play’den güvenlik atağı: Kurala uymayan uygulamalar kaldırılacak! Playstation 5 Ne Zaman çıkacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Büyük Blog - Tüm Hakları Saklıdır