Neden kış lastiği kullanmalıyız?

Ana Sayfa » Makale » Neden kış lastiği kullanmalıyız?

Neden kış lastiği kullanmalıyız? Kış lastiği alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

 

kış lastiği
kış lastiği

Kış lastiği havalar soğuduktan sonra kullanılması gereken lastik tiplerindendir. Bu lastikler hava sıcaklığının 7 derecenin altına düşmesiyle birlikte kendilerini kış şartlarına karşı uygun hale getirirler. Materyallerindeki özellik sayesinde 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda bile yumuşaklıklarını kaybetmezler. Yumuşaklıklarını kaybetmemeleri kış lastiklerinin soğuk havalarda, karlı ve buzlu yollarda daha fazla yol tutmasına yardımcı olur. Bu özellikleri sayesinde kendimizi daha güvende hissedebiliriz.

Kış lastiği alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Kış lastiği alırken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardır. Bunlar arasında aracımıza uygun ebatlarda kış lastiği almamız ilk sırada yer alır. Daha sonra ise bütçemize uygun olan karlı ve buzlu zeminde kendini kanıtlamış lastikleri tercih etmemiz bizim için fayda sağlayacaktır. Kış lastiklerinde dikkat edilmesi gereken bir nokta ise 4 adet lastiğin, 4 adetinin de aynı anda değiştirilmesidir. Yani kış lastiği alırken sadece 2 adet lastik alıp, bu lastikleri sadece ön tarafa veya sadece arka tarafa takmak karlı ve buzlu zeminlerde sizi güvene almayacaktır. 4 lastiğimizin, 4 ününde kar lastiği ile değiştirilmesi tam performans sağlayacaktır.

Ekleyen :İsmail ŞentürkTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Neden kış lastiği kullanmalıyız? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Xiaomi Türkiye’de neyi veyahut neleri hedefliyor Apple satışları düşüyor Fransa’nın Başkenti Paris’te Patlama Meydana Geldi Hybrid otomobiller hakkında doğru bilinen yanlışlar Google Play’den güvenlik atağı: Kurala uymayan uygulamalar kaldırılacak! Playstation 5 Ne Zaman çıkacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Büyük Blog - Tüm Hakları Saklıdır