Kadınlar otomobil seçerken nelere dikkat ederler?

Ana Sayfa » Makale » Kadınlar otomobil seçerken nelere dikkat ederler?

Kadınlar otomobil seçerken nelere dikkat ederler?

kadın-arabaları

Biliyorsunuz ki kadınlar, erkeklerden farklı olarak daha duygusal ve daha romantiktirler. Peki kadınları bu gibi erkeklerden ayıran özellikleri otomobil seçerken nasıl bir etki yaratıyor.

Kadınlar otomatik vites araç mı tercih ederler yoksa manuel vites araç mı?

Kadın kullanıcılar, kullanım kolaylığı sunması nedeniyle genellikle otomatik vites otomobilleri tercih etmektedirler. Otomatik vites otomobilleri kadınların daha fazla tercih etmesinin bir nedeni de kadınlardaki otomobili yokuşlarda geriye kaçırma korkusudur. Günümüzde sürücü belgesi alırken de artık otomatik vites otomobillerin kullanılması, otomatik vites tercih eden kadınların oranını bir tık daha arttırmış durumdadır.

kadın-arabaları-2
kadın-arabaları-4

Kadınlar otomobil alırken benzin/lpg, sadece benzin veya dizel yakıt tiplerinden hangilerini tercih ederler?

Kadınlar genellikle lpg kullanan araçları tercih etmezler. Bunun en asli sebebi ise lpgli otomobillerin, lpg sistemlerinde sık sık rastlanabilen sorunlarıdır. Yani kısaca lpgli bir araç ile her an otomobilin arıza yapma durumuna karşın kadınlar lpg yakıtını kullanan araçları tercih etmemektedir. Dizel ve benzinli yakıt kullanan otomobilleri kadınlar acısından ele aldığımızda ise, dizel ve benzin eşit olarak karşımıza çıkmaktadır. Kadınların ana tercihleri otomobil konusunda otomatik vites seçeneği ve lpg kullanmamasıdır.

Kadınlar otomobil tercihlerini yaparken, alacakları aracın paketini değerlendirirler mi?

Kadın sürücüler otomobil alırken, alacakları aracın hangi pakete sahip olduğunu erkeklerden daha detaylı incelemektedirler. Çünkü kadınların hayata bakış açısı erkeklerden biraz farklıdır. Kadınlar genellikle otomobil paketlerini seçerken teknolojik aksesuarların ne kadar kullanıldıklarına bakarlar. Şöyle örneklendirmek istersek eğer ki satın alınacak olan otomobil içerisinde bulunacak bir navigasyon paketi kadınlar için çok yararlı olacaktır. Keza otomobil içerisinde ekstra olarak sunulacak ses ve müzik sistemleri de kadınlar açısından olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

Buraya kadar okuduklarınızı özetleyecek olur isek, şu noktaya gelebiliriz. Kadın sürücüler erkeklerden daha duygusal olduklarından dolayı araç içerisindeki müzik ve ses sistemlerine daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Ayrıca araç içerisinde bulunabilecek bir navigasyon paketi ise kadın sürücülerin gidecekleri noktaya varabilmelerine yardımcı olacaktır. Kısaca özetleyecek olur isek, kadın otomobil kullanıcıları işlevsellik değil de, konfora daha fazla önem vermektedirler.

Ekleyen :İsmail ŞentürkTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kadınlar otomobil seçerken nelere dikkat ederler? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Chrome’a eklenecek olan kullanıcıları sevindirecek o ozellikleri Toyota Türkiye pazarındaki dizel satışlarını bitiriyor Otomatik pilotlu Tesla Model S bir robota mı çarptı? Mi Türkiye ikinci mağazasını nerede açtı? Tesla Model Y tanıtıldı The Jackbox Party Pack, 2 haftalığına ücretsiz

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Büyük Blog - Tüm Hakları Saklıdır