Huawei Apple rekabeti kızışıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Akıllı Telefonlar » Huawei Apple rekabeti kızışıyor

Huawei Apple rekabeti kızışıyor

Amerikalı teknoloji devi olan Apple ile Çinli teknoloji üreticisi Huawei’nin aralarındaki rekabet her geçen gün kızışıyor. Bu rekabette en karlı olan kullanıcılar gibi gözüküyor. Ayrıca bu rekabet aşamasına Huawei’nin yeni bir işletim sistemiyle devam etme durumu da olasılıklar arasında yerini alıyor. Huawei’nin bu rekabette tek eksiğinin, kendine özgü bir işletim sistemi olduğu, bazı kullanıcılar tarafından dile getirilen noktalar arasındadır. Bu alanda da kendini göstererek Huawei tarafından bir işletim sistemi duyurulur ise gerçek anlamda rekabetin kızıştığını söylemek çokta yanlış olmaz. Ayrıca Huawei’nin dizüstü bilgisayarda kendi işletim sistemini kullanabilme ihtimali, ürünlerin fiyatlarda az da olsa indirime karşılık gelebilir. Windows lisanslarına ödenen ücretler yerine kendi işletim sistemini kullanmaları, ürün fiyatlarında indirim olarak yansıyabilir. Huawei tarafından Linux tabanı kullanılarak yeni bir masaüstü işletim sisteminin oluşturulması çokta zor değildir. Bünyesinde çok sayıda mühendis ve yazılımcı çalıştıran firma için işletim sistemi üretimi gerçekten önem arz ediyor.

huawei-ve-apple

Huawei kendi işletim sistemi üzerinde mi çalışıyor?

Ticaret alanında Amerika yönetiminin Huawei üzerindeki baskıları nedeniyle, Huawei’nin B planı olarak yeni bir işletim sisteminin üzerinde çalışması olası varyasyonlar arasında yerini alıyor. Amerika’nın teknoloji devi Google’un geliştirdiği Android mobil işletim sisteminin, Çinli Huawei gibi firmalara yasaklanma olasılığı, Huawei’nin de bu alanda kendine bir işletim sistemi geliştirmesinin önünü açtı. Olası bu durumda Android sisteminin Amerika tarafından Çin’e yasaklanma ihtimaline karşı, Huawei’nin B planının bulunduğu açıklandı. Bu B planı hakkında detaylı bilgi verilmedi. Ancak bu B planının yeni bir işletim sistemi olabileceği olasılığı ağırlığını koruyor.

Ekleyen :İsmail ŞentürkTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Huawei Apple rekabeti kızışıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Xiaomi Türkiye’de neyi veyahut neleri hedefliyor Apple satışları düşüyor Fransa’nın Başkenti Paris’te Patlama Meydana Geldi Hybrid otomobiller hakkında doğru bilinen yanlışlar Google Play’den güvenlik atağı: Kurala uymayan uygulamalar kaldırılacak! Playstation 5 Ne Zaman çıkacak?

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Büyük Blog - Tüm Hakları Saklıdır