Google Play’den güvenlik atağı: Kurala uymayan uygulamalar kaldırılacak!

Ana Sayfa » Teknoloji » Akıllı Telefonlar » Google Play’den güvenlik atağı: Kurala uymayan uygulamalar kaldırılacak!
google-play

Google Play’den güvenlik atağı: Kurala uymayan uygulamalar kaldırılacak!

Android uygulama mağazası olan Google Play Store’ye geliştiriciler tarafından yüklenen ve kullanıcılar ile paylaşılan uygulamalar istedikleri izinler nedeniyle, gün geçtikçe güvenlik açığı oluşturmaya meyil gösteriyorlar. Bu sebeplerden ötürü Google Play geliştiricilerden uygulamalar için “Çağrı Kaydı” ve “ Sms izni” isteyen uygulamaların bu izinlerinin iptalini istedi.

Geliştiriciler uygulamalarında bulunan “Çağrı Kaydı” ve “ Sms izni” gibi izinlerini kaldırdıktan sonra uygulamalarını tekrar yayına alabilecekler. Ayrıca bu operasyon için Google Play geliştiricilere 3 aylık bir müddet sundu. 9 Mart 2019 tarihine kadar geliştiricilerin “Çağrı Kaydı” ve “ Sms izni” bulunan uygulamalarını, bu izinleri kaldırarak güncellemesi gerekecek. Bu özellik ile Android işletim sistemi kullanan kullanıcıların güvenlik seviyelerinin bir kat daha artması planlanmaktadır.

Ekleyen :İsmail ŞentürkTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Google Play’den güvenlik atağı: Kurala uymayan uygulamalar kaldırılacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung’dan 1 TB boyutunda yeni yonga Playstation 5 Ne Zaman çıkacak? Google Chrome’a eklenecek olan kullanıcıları sevindirecek o ozellikleri OPPO RX17 Neo İnceleme ve Genel Bakış Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nden hastane randevusu nasıl alınır? Apple 3 kameralı iphone modeli ile mi geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Büyük Blog - Tüm Hakları Saklıdır