Apple satışları düşüyor

Ana Sayfa » Haberler » Apple satışları düşüyor

Apple satışları dünya genelinde düşüyor

Akıllı telefon, tablet ve bilgisayar üreticisi olan Apple’ın gelirleri düşmeye başladı. Satışlardaki düşüşlerin gelirlere yansımasının daha sert olduğu düşünülmektedir. Bu satışlardaki azalmaya en büyük etkenlerden birisi Çinli rakiplerinin olduğu aşikar bir durumdur.

apple-logo

Apple satışları neden düşüyor

Gelirlerinin düşme sebeplerinden en önemlisi, satışlarındaki yavaşlama gibi gözüküyor. Çin iç piyasasındaki satış rakamlarının 17.95 milyar dolardan, 13.17 milyar dolara düşmüş olması da bu görüşü kanıtlar niteliktedir. Çindeki bu kaybın en büyük nedeni, Çin merkezli teknoloji şirketlerinin son dönemde üretmiş oldukları üst düzey akıllı telefonlar gibi gözükmektedir. Çinli akıllı telefon üreticilerinin son teknolojileri ve üstün özellikleri ürettikleri cihazlarda kullanmaları, Apple iPhone kullanıcılarının sayılarının azalmasına neden oldu.

Apple rekabette daha güçlü kalabilmesi için neler yapabilir

Apple, iPhone ve diğer modellerindeki satış rakamlarını arttırmak için öncelikle, Çinli rakipleriyle arasında olan fiyat farkını azaltmalıdır. Neden diyecek olursak, Çinli üreticilerden çıkan ürünlerin artık daha kaliteli ve kullanışlı olması nedeniyle, kullanıcıların Apple’ı bırakarak farklı cihazlara yöneldiği görünmektedir. Sektördeki kullanıcılar artık fiyat performans oranına dikkat ederek ürün seçimi yapmaktadırlar. Apple’ın bazı ülkeler için farklı fiyat politikaları hazırlaması satış rakamlarındaki düşüşü bir nebze olsun koruyabilecektir.

Ekleyen :İsmail ŞentürkTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Apple satışları düşüyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

MSI GeForce RTX 2080 Ti Ligthning Z Samsung’dan 1 TB boyutunda yeni yonga Apple satışları düşüyor Google + Plus platformu sona erecek Xiaomi Türkiye’de neyi veyahut neleri hedefliyor Farming Simulator League heyecanı başlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Hoşgeldiniz

Büyük Blog - Tüm Hakları Saklıdır